CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlık için yarıştı. CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlık için yarışan Özgür Özel 682, Kemal Kılıçdaroğlu 664 oy alırken, salt çoğunluk sağlanamadığı için seçim ikinci tura kaldı.

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlık için oy sayımı tamamlandı. 1366 delegesi bulunan CHP'de oy sayımı sonucu Özgür Özel 682 oy, Kemal Kılıçdaroğlu 664 oy aldı.

Salt çoğunluk sağlanamadığı için ikinci tur seçimleri yapılacak. İkinci tur seçimlerinde de salt çoğunluk sağlanamaması durumunda seçimlerde en fazla oyu alanın kazanacağı 3. tur yapılacak. İkinci tur oylama 01.00'da başlayacak.

Ankara’da Sürpriz Görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan Akşener'le Bir Araya Gelecek Ankara’da Sürpriz Görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan Akşener'le Bir Araya Gelecek

Bir adayın genel başkan seçilmesi için 1366 delegenin salt çoğunluğu olan 684 delegenin oyunu alması gerekiyor. Bu sonuca göre Özel ilk turu 2 oyla kaybetmiş oldu. İlk turda 20 oy boş veya yetersiz çıktı.

Bu durumda Özgür Özel 2 oy daha alırsa yeni genel başkan olacak.

Editör: Can KISA