Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İsrail'in Gazze'de Filistinlilere yaşattığı zulmü lanetleyen Erdoğan şunları söyledi: "Filistin davamıza sahip çıkacağız. 7 Ekim'den bu yana krizin daha da büyümemesi için elimizden geleni yaptık yapıyoruz. 8 uçak dolusu tıbbi yardım gönderdik.

"HAMAS BİR TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL"

İsrail'in devlet yerine örgüt gibi hareket etmesini asla tasvip etmedik etmeyeceğiz. Saldırılarda ölenlerin neredeyse yarısı çocuklar. Dünyada sadece çocukları öldürmek için sokakları ateşe boğan bu insanlık dışı eylemi sürdüren bir devlet veya ordu bulamazsınız. Şimdi buradan İsrail'e sesleniyorum. Ey İsrail sen bir örgüt olabilirsin çünkü Batı'nın sana borcu çok ama Türkiye'nin sana borcu yok. Batı Hamas'ı bir terör örgütü olarak görüyor. Hamas bir terör örgütü değil topraklarını korumaya çalışan bir kurtuluş bir mücahitler grubudur."

"İYİ NİYETİMİZİ SUİSTİMAL ETTİLER"

Türkiye-İsrail ilişkileri konusunda da köprüleri atan Erdoğan, "Ben hayatımda bir kere bu Netanyahu denilen adamın elini sıktım. Tabi iyi niyetimiz vardı suiistimal ettiler. İsrail'e gitme projemiz vardı iptal ettik. İyi niyetimizi suistimal ettiler" dedi.

KAYNAK: Haberler.com

Büyük Yolculuğa Saatler Kaldı! İlk Uzay Yolcusu Gezeravcı Saat Sayıyor Büyük Yolculuğa Saatler Kaldı! İlk Uzay Yolcusu Gezeravcı Saat Sayıyor

Editör: Can KISA