EURO 2024’te Çeyrek Final Hakemleri Belli Oldu! Türkiye-Hollanda Maçını Fransız Hakem Yönetecek EURO 2024’te Çeyrek Final Hakemleri Belli Oldu! Türkiye-Hollanda Maçını Fransız Hakem Yönetecek

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Takımımızın Avusturya'yı 2-1 yendiği mücadelenin yankıları sürüyor.

Merih Demiral'ın ikinci golden sonra yaptığı bozkurt işareti, Avrupa'yı rahatsız etti. Merih'in, bozkurt işaretini yasaklayan Avusturya'ya inat yaptığı harekete, UEFA soruşturma başlatmıştı. Bir tepki de Almanya İçişleri Bakanı'ndan geldi.

"Türk aşırı sağcıların bizim stadyumumuzda yeri yok"

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Demiral'ın bozkurt işareti yapmasına tepki gösterdi. Bakan Faeser, X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Türk aşırı sağcıların işaretlerinin bizim stadyumlarımızda yeri yok. Avrupa Futbol Şampiyonası'nı ırkçılık için bir platform olarak kullanmak kabul edilemez. UEFA'nın olayı araştırmasını ve yaptırımları değerlendirmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

"Güvenlik birimlerimiz yakından takip ediyor"

İç istihbarat kurumu Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın (BfV) Almanya'daki Ülkücü Hareket ile ilgili analizinin linkine de paylaşan Faeser, "Güvenlik birimlerimiz Almanya'daki Türk aşırı sağcıları yakından takip ediyor. 'Bozkurtlar' Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından izleniyor." dedi.

Kaynak: En Son Haber