Bakan Tunç’tan DEM Parti Açıklaması! ‘’Desteğe Devam Ederse Kapatılabilir’’ Bakan Tunç’tan DEM Parti Açıklaması! ‘’Desteğe Devam Ederse Kapatılabilir’’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül yazılı olarak yapmış olduğu açıklamasında;

'Son birkaç gündür gündemi meşgül eden İskele’de yaşanan olaylar dolayısıyla Alanya belediyemiz ve Alanya’ya MHP’nin üretken belediyecilik anlayışı ile en iyi şekilde hizmet etmeye çalışan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  belirli bir zümre tarafından sistematik olarak karalanmaya ve olayların sorumlusu olarak gösterilmeye çalışılmaktadır.

İskele’de yaşanan her iki olayda adli bir vaka olmakla beraber Alanya Emniyet Müdürlüğümüz  tarafından olaylarla alakalı  işlemler ivedilikle yapılmıştır. Antalya Valiliğimiz ve Alanya Kaymakamlığımızda konu ile açıklama yapmış, suç ve suçlularla ilgili hukuk ve adli olarak ne yapılması gerekiyorsa gereğini yerine getirmiştir.

Alanya Belediyemizde kendi sorumluluk ve yetkisi çerçevesinde olayların hemen akabinde suça karışan tekne işletmeleri  hakkında tutanaklarını tutmuş, her iki tekne dün akşam zabıta ekiplerince 30 gün süre ile mühürlenerek ticari faaliyetten men edilmiştir. Ayrıca her iki teknenin ruhsatının süresiz olarak iptal edilmesi için gereken süreç başlatılmış bu hafta gerçekleştirilecek olan Alanya Belediyesi encümeninde de karara bağlanması beklenmektedir.

Bu şehirde huzursuzluk çıkaranlar, vandallık yapanlar, toplumun ahlak ve etik kurallarına uymayanlar asla cezasız kalmamıştır ve bundan sonra da kalmayacaktır. Alanya’nın kimliğine, milli ve manevi değerlerimize helal getirecek her kim olursa olsun, dün olduğu gibi bugün de Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak karşısında olduk olmaya da devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın .

Ancak, adli bir olay üzerinden şehir yönetimi hakkında hiçbir bilgisi olmadan yetki ve sorumlukların kime ait olduğundan bi haber İp’in İlçe Başkanı hizmet ettikleri belirli zümreye yaranmak için kendilerini gülünç duruma düşürüyorlar. Alanyamız için bir çivi çakmamışların oturdukları koltuklardan kiraya verdikleri akıllarıyla ahkam kesmeye kalkıyorlar. Düne kadar gölgesinde şeref buldukları üç hilalli sancak, Alanya burçlarında dalgalandığı müddetçe de şehrimiz huzurun ve güvenin şehri olmaya devam edecektir.

Selçuklu’nun kışlık başkenti, Osmanlı’nın göz bebeği, Türkiye Cumhuriyeti’nin parlayan yıldızı olan kadim Türk şehri Alanyamız emin ellerdedir. Ehline Emanettir.' dedi.