Zararlarına rağmen tüketim rekoru kıran sigaraya geçtiğimiz aylarda zam gelmişti. Bu zammın ardından kasıma ayına giriş yapılmasıyla birlikte, ünlü sigara grubunda yer alan sigara markalarına 5 lira zam geldi.

Karar Resmi Gazete’de Yayımlandı! Araç Muayene Hizmetleri Özelleştirme Kapsamına Alındı Karar Resmi Gazete’de Yayımlandı! Araç Muayene Hizmetleri Özelleştirme Kapsamına Alındı

Ünlü grubunda yer alan sigara markalarına gelen 5 liralık zammı ise Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Zam, "Hayırlı olsun" diyerek duyuruldu

Sosyal medya hesabından zam gelen grubun yeni sigara fiyatlarını paylaşan Dündar, "Hayırlı olsun sigaraya bir zam geldi." notunu düştü.

Zammın sinyali geçtiğimiz ay verildi

Öte yandan Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, geçtiğimiz ay sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada zammı, "Bir grup sigara çeşidine 5 lira zam geçişi oldu. Diğer gruplara da zam yolda." diyerek duyurmuştu.

En ucuz ve en pahalı sigara

Sosyal medyada yer alan paylaşımlara göre, en düşük sigara fiyatının 50 TL, en pahalı sigara fiyatının ise 57 TL olması bekleniyor.

Sigaranın zararları

Kanser riskini artıran sigara, ses tellerine zarar vererek kişinin tat alma duygusunu da etkiliyor. Ayrıca diş kararması, kirlenmesi ve çürükler sigaranın tahribatları arasındadır. Sigara içen kişinin yaşı genç olsa bile cilt kararması olur ve birey olduğundan yaşlı gözükür.

Editör: Can KISA