Merkez Av Komisyonu, av döneminde geçerli olmak üzere ülkemizde kara avcılığıyla avlanma usul ve esaslarını açıkladı.  28 Temmuz 2023 tarihli ve 32262 sayılı 1. Mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanan karar sonrası avcılarda heycanlı bekleyiş başladı. 

Karar göre avlanma; tüm bölgelerimizde aynı gün 26 Ağustos 2023 tarihinde bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacaktır. Kararda ayrıca Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecek. Bunun yanı sıra yaban domuzu avı ilave olarak Salı günü de yapılabilecektir.

Alanya Sahillerine Kurulan Orkinos Çiftliklerine Turizmci Ve Hayvanseverlerden Tepki Alanya Sahillerine Kurulan Orkinos Çiftliklerine Turizmci Ve Hayvanseverlerden Tepki

Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekiyor.

Editör: Can KISA