banner12

banner18

Ziyaretin gündemi Alanya’da sağlık turizmi

ALKÜ Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Sağlık Turizmi Araştırma Uygulama Merkezi Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Aslan, ALSTUD ve TURSAF Uluslararası Network Direktörü Op. Dr. Erkan Karadağ, TURSAF Genel Sekreteri Ahmet Girgin, Kaymakam Fatih Ürkmezer'i ziyaret etti.

TURİZM 06.04.2021, 17:31 Mevlüt Can Kısa
Ziyaretin gündemi Alanya’da sağlık turizmi

Alanya'nın sağlık turizmi potansiyeli, yapılan ve yapılacak projeler ile ilgili görüşen heyet, pandemi koşullarında bile sağlık turizminin güncel kalabilmeyi başardığını şehrimizin personel, hastane ve otel kapasiteleri açısından bu alan için çok uygun olduğunu ve ileriki zamanlarda da kapasiteyi arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Kaymakam Ürkmezer, "ALSTUD ve TURSAF Alanya'da yaşayan yerleşik yabancılar ve giderek artan ileri yaş nüfus sakinleri ile birlikte (geriatri) yaşlı bakım turizminin ilk uygulamalarını bu bölgede yaparak örnek bir model oluşturmak için çalışmalar yapmakta. 20-22 Mayıs 2021 tarihleri arasında Antalya'da Türkiye'nin en büyük B2B platformunu düzenlemek üzere profesyonel yöneticileri Alanya'da buluşturacak, sağlık ve spor turizmi alternatiflerinin dünyaya tanıtılmasını sağlayacaklar. Bu konuyu çok önemsediğimizi ve kendilerine desteğimizi belirtirken çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P