banner12

banner18

Bayramda Antalya'da turizm sezonunu Ruslar açacak

Turizm sektörü, Rus operatörlerindeki hareketlilik ve Ramazan Bayramı'nın etkisiyle sezona iyi bir giriş yapılacağı umudunu taşıyor.

TURİZM 29.03.2021, 10:06 Mevlüt Can Kısa
Bayramda Antalya'da turizm sezonunu Ruslar açacak

Korona virüs salgınına karşı üretilen aşıların kullanıma başlanmasıyla turizm sektöründe önümüzdeki sezon için umutlar arttı.

Antalya'da turizm hareketliliğinin, nisanda Rus turistlerle başlaması bekleniyor.

Denizi, kumu, güneşi, antik kentleri, bakir koyları ve doğal güzelliğiyle turistlerin gözde tatil merkezleri arasında yer alan ve ağırladığı turist sayısı bakımından "turizmin başkenti" olarak nitelendirilen Antalya'da yeni sezon için hazırlıklar tamamlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda korona virüs sürecinde başlatılan "Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı" kapsamında kente gelen turistlere, sağlıklı ve güvenli tatil imkanı sunuluyor.

SEZONU RUSLAR AÇACAK

Salgına rağmen geçen sene 3 milyon 512 bin 910 turistin ziyaret ettiği Antalya'da, bu yıl daha fazla misafirin tatil yapması bekleniyor. Geçen yıl 1 milyon 509 bin 648 Rus turistin tatil yaptığı kentte, sezonun Rusya'dan gelecek turistlerle başlaması bekleniyor.

SEZON BAŞINDA RUS VE BAYRAM UMUDU

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, turizmde alternatifler oluşturmak gerektiğini söyledi.

Antalya'nın misafirlerini beklediğini anlatan Atmaca, "Yeni sezon için tüm hazırlıklar tamamlandı. Uçak ve koltuk durumuna baktığımızda nisanda Rusya ile hareketlilik başlayacak gibi görünüyor. Tüm operatörler, şu anda nisan için hareketlilik içindeler. Hemen akabinde Ramazan Bayramı var. Ramazan Bayramı için rezervasyonlar başladı. İç pazarla birlikte bayramın da hareketli olmasını bekliyoruz." diye konuştu.

Rusya'nın Türkiye için önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Atmaca, Rusların da Türkiye'de tatil yapmayı sevdiğini ifade etti.

Her krizin kendi alternatiflerini yarattığını belirten Atmaca, salgın süreci sonrası daha fazla insanın tatile çıkması için yeni rotaların belirlendiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
17°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P