banner12

banner18

“Anne Türk Bakanı benim için ayağa kalktı”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Tacikistan’da bir çocuğun çizdiği Türk Bayrağı hediyesini kabul etti. O çocuğun annesinin paylaşımı ise yüzlerde tebessüm bıraktı.

SİYASET 31.03.2021, 10:50 Mevlüt Can Kısa
“Anne Türk Bakanı benim için ayağa kalktı”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Tacikistan’daki temaslarını sürdürüyor. Tüm dünyadaki Türklerin sevgilisi haline gelen Bakan Çavuşoğlu, Tacikistan’da hem devlet yetkilileri ile görüştü hem de vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu yemek yediği esnada Tacikistanlı bir çocuk, Bakan Çavuşoğlu’nun yanına gelerek çizmiş olduğu Türk Bayrağı’nı hediye etti. Bakan Çavuşoğlu hediyeyi teşekkür ederek aldı ve fotoğraf çekildi. Çocuğun annesinin paylaşımı ise sosyal medyada bir anda gündem oldu. Çocuğu ve Bakan Çavuşoğlu’nun fotoğrafını paylaşan anne paylaşımına şu notu düştü:

“Tacikistan’a geldiniz, bizleri onurlandırdınız, şereflendirdiniz. 6 yaşındaki oğlum dün akşam masanıza gelip size çizdiği Türk Bayrağı resmini vermek isteyince, ayağa kalkıp ceketinizi iliklediniz. Oğlum eve geldiğinde “Anne bende önemli biriyim galiba, Türk Bakanı benim için ayağa kalktı.” dedi. Küçücük çocuğa bu denli nazik ve hassas davranan, böyle güzel ahlaklı bir bakanımız olduğu için gurur duyduk. Allah yolunuzu açık etsin.”

Yorumlar (0)
13°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P