banner12

banner18

Türkdoğan'dan anlamlı Kadınlar Günü mesajı

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, paylaştığı video ile Kadınlar Günü’nü kutladı.

GÜNDEM 07.03.2021, 18:53 Selin Erköse

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle sosyal medya hesabı üzerinden bir video paylaştı. 
Türkdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“8 Mart Dünya Kadınlar Günü; ihlali imkânsız bir hakkı muhafaza, aşama aşama büyüyen bir mücadele azmini müdafaa, hepsinden önemlisi insan olmaktan kaynaklanan kazanımların muasır ve muazzez seviyelere taşınma iradesini simgelemektedir. Aynı zamanda 8 Mart, dalga dalga yayılarak küresel boyuta ulaşmış bir farkındalığın, eşitlik bilincinin ve sosyal uyanışın da miladıdır.
Milliyetçi Hareket Partisi kadınlarımızın zaman içinde değişen sorunları ve ihtiyaçlarına karşı her zaman duyarlı olmuştur. Gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlamak ve aynı zamanda hızlı gerçekleşen bu değişimlerin beraberinde getirdiği yeni sorunlarla birlikte, çözümü henüz gerçekleşmemiş mevcut problemlerin giderilmesi gerektiğinin bilincinde hareket etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi yarım asırlık siyasi tecrübesi, ilkeli ve kararlı duruşuyla siyasette ilklere imza atmış, rol model olmuştur. Bunun yakın zamandaki örneği ise, kadını siyasette merkeze alan ve Türkiye siyaset tarihinde ilk olan, Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Beyefendi'nin himayelerinde ve onursal başkanlığında gerçekleştirilen “Toplum, Kadın ve Şiddet” temalı 1. MHP KAÇEP Sempozyumudur. Bilgi şölenimiz toplum, kadın ve şiddet temaları ile sınırlı tutulmuş ve çok farklı disiplinlerden bilim insanları, araştırmacı, milletvekili, medya ve STK temsilcilerinin katılımıyla 2 panel ve 2 konferans gerçekleştirilmiş, 17 oturumda 66 bildiri sunulmuştur. 
Bugüne kadar, kadın teşkilatları oluşturmak gibi birçok ilki gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi’nin, toplumumuzun kanayan yaralarından biri olan kadına şiddet konusunu, bilim dünyasıyla irtibat kurarak bir bilgi şöleni tarzında masaya yatırması, bir ilk uygulamadır. 
Türk Kadınının kadim tarihimizin derinliklerinden günümüze ulaşan şahsiyetli, dirayetli duruşunun, devletin ve milletin bekası için üstlendiği rolün devam etmesi; Türkiye’nin güçlenmesi, gelişmesi ve muasır milletlerin arasında yer almasının ve hatta lider konumuna yükselmesinin anahtarıdır. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde öncelikle yüreği acıyla doluyken onurlu ve dik duruşuyla “Vatan Sağ Olsun” diyerek; azametli ve gururlu varlığıyla Aziz Milletimizi şereflendiren iffet abidesi Şehit Analarımıza sevgi, saygı ve şükranlarımızı sunuyor, Müslüman Türk kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü sevgi ve saygıyla kutluyorum. “

Yorumlar (0)
15°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P