banner12

banner18

Şehirlerarası otobüslerde koltuk sınırlaması kaldırıldı

Pandemi nedeniyle şehirlerarası otobüslerde başlayan yüzde 50 koltuk sınırlaması kaldırıldı. Alınan karara göre otobüsler artık ruhsatlarında belirtilen yolcu kapasitesi oranında yolcu kabul edecek.

GÜNDEM 10.03.2021, 14:47 Mevlüt Can Kısa
Şehirlerarası otobüslerde koltuk sınırlaması kaldırıldı

Salgının başladığı ilk günlerden itibaren toplu ulaşım araçlarında sosyal yaklaşma mesafesi kapsamında yüzde 50 kapasite ile çalışma zorunluluğu getirilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, "Son olarak İçişleri Bakanlığının 8 Mart 2021 tarihinde yayınladığı genelgeyle 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamındaki taşımacılık faaliyetlerinde kapasite kısıtlaması kaldırılmıştır.

Yolcular otobüsler HES kodu kontrolü yapılarak alınıyor. Otobüsler her seferinde dezenfekte ediliyor. Otobüslerde yolcular için dezenfektan ve maske bulunduruluyor. Yolcuların maske kullanımı zorunluluğu denetleniyor. Personelin her seferde ateş ölçümü yapılıyor. Ayrıca sağlık bakanlığı tarafında hazırlanan Salgın Yönetimi Çalışma Rehberi'nde tüm tedbirler uygulanıyor." dedi.

Yorumlar (0)
20°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P