banner12

banner18

Alanya’da vatandaşlar korkulu! Şehrin ortasında tinerci yuvası

Alanya’nın Hacet Mahallesi’nde boş bir arazi ve eski bir depo tinercilerin yuvası oldu. Çevrede yaşayan vatandaşlar yetkilileri göreve davet ettiler.

GÜNDEM 10.03.2021, 14:20 10.03.2021, 15:07 YEDİ GÜN HABER
Alanya’da vatandaşlar korkulu! Şehrin ortasında tinerci yuvası

Alanya Hacet Mahallesi, Tevfikhacıhamdioğlu Sokak’ta bulunan boş bir arsa ve arsadaki eski depo tinercilerin ve balicilerin yuvası oldu. Özellikle akşam saatlerinde uyuşturucu madde kullanan ne olduğu belirsiz kişiler tarafından mesken tutulan bölgeden vatandaşlar şikayetçi.

Çevrede yaşayan vatandaşlar çocuklarının can güvenliği olmadığını ve oradaki insanlar nedeniyle korkulu günler yaşadıklarını belirterek, durumu arsa sahibine bildirdiler. Ancak arsa sahibi konuyla ilgili bir çözüm üretmeyince, emniyete ve Alanya Belediyesi’ne mahalle halkı yazı yazdı. Vatandaşlar bir an önce bölgede bir çalışma yapılmasını ve eski yapının yıkılmasını yada etrafının çevrilerek güvenliğin sağlanmasını istiyorlar.

KUYU TEHLiKESİ

Vatandaşlar ayrıca arsada hiç bir önlem alınmayan ve otların arasında zor görünen bir kuyu olduğu belirterek, "Bu kuyu hem çocuklarımız için büyük tehlike hem de çıkan koku nedeniyle rahatsız. Kuyunun da yetkililer tarafından ivdelikle kapatılmasını istiyoruz." dediler.
 



Yorumlar (4)
Hakan 2 ay önce
Sonunda sesimizi duyan birileri çıktı..
Esra 2 ay önce
Şehrin ortasında hem bakımsız bir arsa hem çocuklar için tehlikeli bir yer.umarım en kısa zamanda çözüm bulunur
Ömer baş 2 ay önce
Bende bu bölgede oturuyorum Şehrin ortasında hacet mah bulunan bu arsa veya bahçe hepimizi tedirgin ediyor sahipsiz sanki bakan eden yok Umarım yetkililer bir an önce bu haberi görüp olaya müdahale ederler bir an önce temizlenmesini ve o kuyunun kapatılmasını o eski evi yıkılmasını istiyoruz ve bakımsız Kuru Ağaçlarda çocuklarımıza ve etrafa tehlike saçıyor
İBRAHİM KOCAMAN 2 ay önce
Niyahet birileri bu duruma el atmış umarım kalıcı ve kesin sonuç alınır 10 yıldır ikamet ettiğim bu mahallede bu yer yüzünden çektiğimiz sıkıntıları bir biz birde Allah biliyor en kısa zamanda kaldırılsın
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P