banner12

banner18

Alanya Belediye Meclisi’nde yeni yönetim belli oldu

Alanya Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında 2021 yılı meclis yönetimi belli oldu. İşte yeni yönetim listesi!

GÜNDEM 06.04.2021, 17:45 Mevlüt Can Kısa
Alanya Belediye Meclisi’nde yeni yönetim belli oldu

Alanya Belediyesi’nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı saat 14.00'de Alanya Kültür Merkezi’nde başladı. Toplantının başlangıcında grup sözcüleri olan AK Parti'den Mehmet Ali Kiriş, CHP'den Erkan Demirci, MHP'den Mustafa Tuna ve İYİ Parti'den Hacı Mevlüt Zavlak, birer açıklama yaptılar.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2020 yılının faaliyet raporu oylaması öncesi Meclis Başkanlık koltuğunu, Meclis Başkan Vekili olan MHP'li Meclis Üyesi Kerim Aydoğan'a devretti.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in faaliyet raporu hakkında grup sözcüleri fikirlerini söyleyip oylama yapıldıktan sonra Başkan Yücel, yeniden meclis başkanlık koltuğuna oturdu. Başkan Yücel'in faaliyet raporu İYİ Parti'nin çekimser, AK Parti, CHP ve MHP'nin kabul oyları ile kabul edildi.

Meclis başkan vekilliğinde Yapılan gizli oylamada Kerim Aydoğan 26, Ali Şahin 26, Didem Dim Özaltın 9, Alper Kan 9 oy aldı.

-Meclis Başkan Kâtibi olarak tekrar Mustafa Toksöz ve Nuri Tokuş seçildi.

 -Alanya Belediye Encümenine; Kerim Ertekin, Nuri Tokuş ve Ali Rıza Kayacı seçildi.

- Alanya Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'na; Serkan Salvur, Fikret Arık, Alper Birer, Fevzi Alaaddinoğlu ve Mustafa Sünbül oy birliği ile seçildi.

-Alanya Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na Nazmi Zavlak, Hasan Can Kamburoğlu, Mehmet Ali Kiriş, Melike Nazifoğlu ve Mehmet Ali Tekin oy birliği ile seçildi.

- Alanya Belediye Meclisi Sosyal Yardım Değerlendirme Komisyonu'na; Yılmaz Bağışlar, Alper Kan, Mehmet Şenli, Mustafa Toksöz ve Kayhan Balta oy birliği ile seçildi.

 - Alanya Belediye Meclisi Tarihi Kentler Birliği'ne; Mehmet Babaoğlu ve Muammer Özbudak oy birliği ile seçildi.

- Alanya Belediye Meclisi Meydan, Cadde, Sokak, Park ve Benzerine Ad Verme Komisyonu'na; Hüseyin Yaman, Halit Öztürk, Bilal Azak, Mustafa Sünbül ve Mehmet Babaoğlu oy birliği ile seçildi.

-Akdeniz Belediyeler Birliği'ne; Adem Murat Yücel, Muammer Özbudak, Mehmet Şenli, Ali Şahin ve Melike Nazifoğlu seçildi.

- Alanya Belediye Meclisi Esnaf ve Ticaret Komisyonu'na; Hacı Mevlüt Zavlak, Hüseyin Yaman, Ahmet Dayanç, Mustafa Sünbül, Kayhan Balta oy birliği ile seçildi.

- Alanya Belediye Meclisi Kent Estetik Komisyonu'na; Nazmi Zavlak, Didem Dim Özaltın, Arif Tok, Nuri Tokuş ve Melike Nazifoğlu oy birliği ile seçildi.

- Alanya Belediye Meclisi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu'na; Hüseyin Yaman, Hacı Mevlüt Zavlak, Meliha Aras Erdoğan, Mehmet Babaoğlu ile Fevzi Alaattinoğlu oy birliği ile seçildi.

Yorumlar (1)
Zülfikar Gökmen 2 hafta önce
Hayırlı uğurlu olsun
13°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P